Naturalna, ziołowa farba do włosów
Na początku farbowania włosów zadajemy sobie wiele pytań. Jaką farbę do włosów warto użyć przy pierwszym farbowaniu? Czy henna jest lepsza od farby? Czy henna nie powoduje uczulenia? Czy henna może być bezbarwna czy tylko musi być odpowiedniej barwy? Wiele innych pytań sobie zadajemy. 

Farbowanie farbami ziołowymi przynosi wiele korzyści, jednak trzeba pamiętać o zakazach i nakazach. Henną ziołową spotkałam się pierwszy raz przy okazji otrzymania do testowania od marki  Sattva Ayurveda w ramach współpracy. Wybrałam z uzgodnieniem z siostrą i mamą kolor Ciemny Brąz . Sattva Ciemny Brąz to kompozycja ajurwedyjskich ziół, które pozwolą nam uzyskać ciemniejszy odcień brązu. Po otwarciu opakowania zauważamy jego zawartość czyli: dwie pary rękawiczek, dwa plastikowe czepki oraz pędzelek. 

Skład:
  • Lawsonia Inermis - liście Lawsonii bezbronnej, inaczej mówiąc zwykła henna, roślina ma barwę czerwonawo-pomarańczowy
  • Indigofera Tinctoria - liście Indygowca barwierskiego, roślina uzyskuje odcień niebieskiego połysku. 
  • Emblica Officinalis Gartn - ekstrakt  z indyjskiego agrestu, który pozwala nam uzyskać właściwości odżywcze dla naszych włosów i skóry głowy. Trzeba zaznaczyć, że składnik pozwala nam opóźnić proces siwienia. W momencie kiedy produkt będzie dodany do mieszanki hennowej pozwoli nam ochłodzić odcień brązu. 

Przygotowanie:


Dzień przed farbowaniem henną należy otworzyć opakowanie odłożyć pół i wymieszać z łyżeczką kwasku cytrynowego. Całość zalewamy ciepłą wodą o temperaturze 50⁰C. Mieszanka jak uzyska konsystencje przypominającą pastę, dokładnie zafoliować i odstawić w pobliżu kaloryfera. Zostawiamy ją tam na okres około 20 godzin, w taki sposób ona dojdzie do siebie i będzie gotowa do użycia. Rano można dodać do całości 2-3 łyżki glutka lnianego, wszystko dokładnie warto wymieszać. Powstałą mieszankę ponownie zostawiamy na kilka godzin. 

Farbowanie:

Przed nałożeniem henny musimy dokładnie umyć nasze włosy szamponem z mocnym detergentem. Od razu zaznaczam, że osoby ze skłonnością do alergii nie mogą używać takich szamponów, może powodować u nich uczulenie. Osobiście używam szamponów dla niemowlaków [delikatnych, słabych oraz do skóry atopowej]. Na tak umyte włosy nakładamy swoją ulubioną maskę. Po odpowiednim czasie ok. 20 minut po nałożeniu swojej ulubionej maseczki i wypłukaniu jej z głowy możemy zacząć farbowanie. 

Sprzęt do farbowania
Przed farbowaniem
Zakładamy rękawiczki ochronne, aby ochronić nasze dłonie przed zabarwieniem. Włosy grzebieniem dzielimy na cztery sekcje. Następnie nakładamy powstałą mieszaninę od nasady po końce w każdej powstałej sekcji. Po tej czynności owijamy naszą głowę folią i nakładamy ręcznik, aby utrzymać odpowiednią temperaturę. Po upływie 2-3 godzin zmywamy hennę ciepłą wodą. Gotowe!

Moja siostra jest bardzo zadowolona z henny. Był to jej pierwszy raz a na pewno nie ostatni. Kolor się wyrównał, zmienił swoją barwę na bardziej ładną i otrzymał większy blask. Trzeba pamiętać, że musimy spłukać hennę z włosów bardzo dokładnie, żeby uniknąć później efektu sypania się resztek z włosów. Henna bardzo przypadła do gustu mojej siostrze i mamie. 

Każda osoba, która chcę poprawić wygląd, zdrowie oraz odcień swoim włosom, zapraszam Was na stronę  SATTVA AYURVEDA. Gdzie właśnie znajdziecie wszystkie potrzebne produkty, które pozwolą Wam zadbać o swoje piękne włosy od szamponów, przez odżywki aż do olejków. Pamiętajcie to wszystko pochodzi prosto od natury. 
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Karoliny Kosmetyki , Blogger